KONST / Litografier / Färglitografi 14632067
nr 1463 2067
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, konstnärens provexemplar, interiör. Färglitografi, bildmått: 45x55xm, yttermått inklusive ram: 54x77cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:37:01
1.500 kr
1.600 kr
25 apr